'ქანდაკების ფესტივალი 2024'-ის კატალოგი მოიცავს ფესტივალის მთავარ ღონისძიებებსა და გამოფენებს. კატალოგში წარმოდგენილია ფესტივალის მიმდინარეობის ამსახველი ვიზუალური და ტექსტური მასალა. მათ შორის მონაწილე მოქანდაკეთა ნამუშევრები და სტუდენტური სიმპოზიუმის შედეგები.
გაეცანით ქანდაკების თანამედროვე ტენდენციები „თანამედროვე ქანდაკება არსებულ და იმიტირებულ რეალობაში“ გამოფენის კატალოგში.
ეს საერთაშორისო ღონისძიება, რომელიც 2023 წლის 18-21 ნოემბერს Radisson Red Tbilisi-ში გაიმართა, ორგანიზებული იყო თბილისის არქიტექტორთა და სკულპტორთა ასოციაციის მიერ.
წიგნი-ალბომი „ქანდაკების ფესტივალი-2023“ საფესტივალო კატალოგია. გამოცემაში წარმოდგენილია ფესტივალის ფარგლებში განხორციელებული ყველა ღონისძიების ამსახველი ვიზუალური და ტექსტუალური მასალა.
წიგნი-ალბომი „ქართული ქანდაკების 100 წელი“ არის თბილისის არქიტექტორთა და სკულპტორთა ასოციაციის ახალი გამოცემა.
ალბომში წარმოდგენილია გამოფენის „ქართული ქანდაკების 100 წელი“ (თბილისი, 2022 წ.) ვიზუალური მასალა და ახლავს სამეცნიერო-პოპულარული ხასიათის ტექსტი.
პროექტი განხორციელდა საქართველოს კულტურის სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერით.
'უახლესი პერიოდის ქართველ მოქანდაკეთა სამი თაობა 1990/2000/2010-იანელები' არის ორიენოვანი (ქართული-ინგლისური) წიგნი-ალბომი.
წიგნი მოიცავს 50 ქართველი მოქანდაკის 70 ნამუშევარს, რომლებიც თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის სამ სხვადასხვა თაობის კურსდამთავრებულებს წარმოადგენენ.
ვიზუალურ მასალასთან ერთად, წიგნი შეიცავს სახელოვნებათმცოდნეო ტექსტს, სადაც განხილულია თანამედროვე ქანდაკების მხატვრული ტენდენციები და საქართველოში მიმდინარე პროცესები (ტექსტის ავტორი: თამარ ბელაშვილი). გამოცემა ეძღვნება თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის 100 წლის იუბილეს.
კატალოგი გამოსაცემად მომზადდა თბილისის მერიის ფინანსური მხარდაჭერით.
წიგნი-ალბომი „ქანდაკება Covid -19 პანდემიის დროს“ არის ქართულ-ინგლისურენოვანი გამოცემა, რომელშიც წარმოდგენილია გამოფენზე „ქანდაკება Covid -19 პანდემიის დროს“ ექსპონირებული 50 სკულპტურული ნამუშევარი. ვიზუალურ მასალას ახლავს ტექსტუალური ნაწილი, რომელიც მოიცავს აღნიშნული საგამოფენო ექსპონატების სახელოვნებათმცოდნეო ანალიზს (ტექსტის ავტორი: სამსონ ლეჟავა).
გამოფენის კატალოგი გამოსაცემად მომზადდა საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერით.